معرفی شرکت پیشگامان فرزانگان جاوید

شرکت پیشگامان فرزانگان جاوید فعالیت خود را در سال 1397 با هدف مدیریت “پسماندهای صنعتی و ویژه” و به منظور قرارگیری صنایع کشور در مسیر رسیدن به اهداف اداره حفاظت محیط زیست ایران در زمینه جلوگیری از آلایندگی ها و بیماری های ناشی از دفع پسماند های صنعتی و ویژه در محیط زیست تأسیس و موفق به اخذ مجوزهای لازم در این زمینه شد.
در این مسیر در تاریخ 2 اردیبهشت ماه 1400 مصادف با روز جهانی زمین پاک آیین کلنگ زنی این مرکز با عنوان مرکز مدیریت پسماند صنعتی و ویژه استان قم با دستور استاندار وقت قم صورت پذیرفت و به این ترتیب آغاز عملیات اجرایی احداث این سایت کلید خورد.

طرح ریزی این شرکت با تکیه بر دانش فنی روز دنیا و به کارگیری تجربیات متخصصان این حوضه صورت گرفته است که به این منظور با در اختیار داشتن نیروی مجرب و متخصص پس از بررسی جوانب امر بر پایه تحقیقات تخصصی و علمی در زمینه مدیریت پسماند صنایع کشور و همچنین دریافت مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت صنعت و معدن و تجارت اقدام به انجام عملیات اجرایی فاز اول طرح 5 گانه بلند مدت در زمینی به وسعت 60.000 متر مربع واقع در منطقه کوه سفید استان قم نمود. شایان ذکر است که هر مرحله این طرح فنی و مدیریتی شامل فازها و تأسیسات دیگری است که در زمینی به مساحت 150.000 متر مربع در حال گسترش می باشد.

برتری های شرکت پیشگامان فرزانگان جاوید

  • دارنده مجوز تصفیه و بی خطرسازی پسماندهای ویژه(خطرناک)، صنعتی و پزشکی به روش تثبیت و جامدسازی
  • بزرگ ترین مرکز مدیریت پسماند صنعتی و ویژه محدوده مرکزی ایران
  • امکان امحاء پسماند در محل تولید پسماند
  • امکان آزمایش و پالایش پسماندها جهت تعیین میزان آلایندگی
  • توانایی امحاء پسماندهای صنعتی و ویژه با ظرفیتی بالغ بر 28.000 کیلوگرم در روز